Duyuru

Başkan Antalyalı Şanlıurfa’da açılışa katıldı

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Bölge Birliğinin açılışı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katıldığı törenle gerçekleştirildi. TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı’nın da yer aldığı açılış törenine Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna’nın yanı sıra il protokolü ve çeşitli kurumların genel müdürleri katıldı.

Törende konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bölgede gerçekleşen bu gibi anlamlı açılışlar vesilesi ile birlikte olmaktan memnun olduğunu dile getirirken, bölgenin tarım şehri ve tarım ambarı olan Şanlıurfa’da hizmet verecek olan Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliğinin gerek Şanlıurfa için gerekse de çevre iller için son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

Açılışta söz alan Tarım Kredi Genel Müdürü Ayhan Karayama’da Şanlıurfa’nın tarımın başkenti olduğunu vurgularken bölge çiftçisine hizmet etmek için yeni bölge müdürlüğünün kapılarının her daim açık olduğunu belirtti.

Tören kurdele kesiminin ardından fotoğraf çekimi ve ikramların sunumunun ardından son buldu.

Şanlıurfa’da bazı temaslarda bulunan TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı ise, çeşitli gruplarla bir araya gelerek, bakanlığın bölgeye yapmış olduğu hizmetleri anlattı.

 

 

Paylaş: