TKDK BAŞKAN VEKİLİ KALENDER ÇORUM’DA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkan Vekili Hakan Kalender, Çorum’da incelemelerde bulundu.

Kalender, TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer, birim amirleri ve personelle yaptığı toplantıda, leblebisiyle dünyada ünlenen Çorum’un tarım ve hayvancılık potansiyeli, IPARD Programı kapsamında tamamlanan, devam eden ve planlanan projelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.   

Toplantının ardından Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret eden Kalender, IPARD hibeleriyle Çorum’a kazandırılan yatırımlar hakkında bilgi verdi ve TKDK’nın çalışmalarına destekleri için Çiftçi’ye teşekkürlerini iletti. Kalender, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’la da bir araya gelerek, Çorum’un kırsal alanlarına daha fazla yatırım için yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Kalender, girişimci Osman Ocaklı’nın 800 bin TL hibeyle desteklenen ve 7 ülkeye ihracat yapılan Naturoil Tıbbi Aromatik Bitki Tesisi, yeni soğutma sistemi sayesinde meyvelerin daha uzun süre aynı kalitede kalmasını sağlayan River Meyve Ürünleri Paketleme Tesisi ve Haydar Çoksezgin’in Sungurlu ilçesindeki günlük 2 tonun üzerinde süt üretilen 120 başlık çiftliğinde teknik incelemeler yaptı.