TKDK BAŞKANI KALENDER MARDİN’DE

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender, Mardin’de Ulusal Kırsal Ağ Projesi bilgilendirme toplantısına katıldı.

Kalender, Mardin Müzesinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, IPARD II Programı 3. başvuru çağrı ilanında çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi tedbiri kapsamında Mardin’den 31 proje başvurusu olduğunu ve yapılan başvurular sonucunda verilecek destek miktarının 18,5 milyon lira civarında olacağını söyledi. Kalender, toplantının ardından beraberindeki heyetle TKDK Mardin İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti, yöneticilerle yeni proje başvuru süreci ve Kurumun hedeflerine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Kalender, daha sonra Mardin Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret ederek, kentte yürütülen TKDK çalışmalarına ilişkin bilgi verdi ve destekleri için Yaman’a teşekkürlerini iletti. Başkan Kalender, TKDK hibesiyle desteklenen ağırlıklı çeyiz ürünleri üzerine faaliyet gösteren Elfan Tekstil’de de incelemelerde bulunarak çalışmalarını tamamladı.