Duyuru

TKDK DANIŞMANLARI FARKINDALIK TOPLANTISI

Ankara'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Danışmanları Farkındalık Toplantısı düzenlendi.

TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, Hibe Gündemi Platformu tarafından bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) Programının sağladığı bütçe ve katma değer açısından Türkiye'ye katkıları olduğunu söyledi.

Danışmanlık sektöründe kayıtlı ve ulusal standartlarda tanımlı bir danışmanlık sistemini arzu ettiklerini belirten Antalyalı, ilerleyen dönemde danışman ve danışmanlık firmalarıyla işbirliği, bilgilendirme ve eğitim faaliyetine daha ağırlık verilmesini temenni ettiklerini ifade etti.

Antalyalı, danışman ve danışmanlık firmalarıyla birlikte hareket etmenin önemi, planlanan başvuru çağrı takvimlerinde bütçenin ihtiyaçlar doğrultusunda daha efektif kullanımı, kapasiteler ve hibe oranlarına yönelik hazırlık süreçleri konularında da çeşitli bilgiler paylaştı.

Hibe Gündemi Platformu adına konuşan Mehmet Eşsiz ise danışmanlık sektörünün birlikte hareket etmesinin proje kalitesi ve kapasitesine olumlu yansıdığına işaret ederek danışmanlık sektörünün belli bir kapasiteye ulaşmasında TKDK’nın önemli katkılar sağladığını bildirdi.

TKDK Proje Hizmetleri Genel Koordinatörü Şerife Kontoğlu, TKDK Proje İzleme ve Kontrol Koordinatörü Ahmet Poyraz, TKDK Tahakkuk Koordinatörü Cihan Karahan ve danışman firmaların yetkilileri ile danışmanların katıldığı toplantı soru cevap  bölümüyle sona erdi. 

Paylaş: