TKDK BAŞKAN VEKİLİ KALENDER SAMSUN’DA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkan Vekili Hakan Kalender, Samsun’a çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Samsun Valisi Osman Kaymak’ı ziyaret eden Kalender, TKDK hibeleriyle Samsun’a kazandırılan yatırımlar ve hedefler hakkında Vali Kaymak’a bilgi vererek, TKDK'nın ildeki çalışmalarına sağladığı katkılar için teşekkür etti. 

TKDK Samsun İl Koordinatörlüğüne geçen Kalender, İl Koordinatörü Bülent Turan ve personelle yaptığı toplantıda, IPARD-II kapsamında bu yıl çıkılan başvuru çağrıları sonuçları ile ilgili bilgi aldı ve hedefleri değerlendirdi. 

Kalender, Ondokuzmayıs ilçesinde, TKDK tarafından IPARD kapsamında desteklenen ve 165 kişinin istihdam edildiği Niyazi Kesim Restorant’ta ve 60 kişiyle muz sarartma işleminin yapıldığı, 15 ürünün işlendiği ve paketlendiği Akkurt Gıda, Meyve-Sebze İşleme Tesisi'nde de incelemelerde bulundu. 

İl Tarım ve Orman Müdürü Bayram Ay'ı da ziyaret eden Kalender, Samsun'da kırsal kalkınma yatırımlarını artırmak için yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.