TKDK BAŞKAN VEKİLİ KALENDER'DEN KAHRAMANMARAŞ'TAKİ 3 İŞLETMEDE İNCELEME

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkan Vekili Hakan Kalender, Kahramanmaraş’ta TKDK hibeleriyle hayata geçirilen 3 işletmede incelemelerde bulundu.

Şehir merkezinde bulunan ve 2017’de faaliyete geçen AKDO Dondurma üretim tesisini ziyaret eden Kalender, şirket sahibi Ahmet Davarcıoğlu’ndan faaliyetlere ilişkin bilgi alarak, küçük bir imalathaneden büyük bir üretim tesisine uzanan girişimcilik hikayesini dinledi.

Kalender, daha sonra Menzelet Baraj Gölü’nde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek yayın balığı üretim çiftliği işletmesini ziyaret etti ve işletme sahibi Hamit Kocabaş’tan çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Türkiye’de bir ilki desteklemiş olmanın memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Ziyaretinin son bölümünde ise Türkoğlu ilçesindeki Saneen Keçi Çiftliği’ne giden Kalender, şirket yetkilisi Ömer Alaybeyoğlu’ndan bilgi aldı. Ürettiği kaliteli keçi sütünü dondurma üretim tesislerine satan ve 5 yıldır faaliyetini sürdüren işletmede süt sektörünün mevcut durumuna ilişkin görüş alışverişinde bulundu. 

Ziyarette, TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan ve ünite sorumluları da hazır bulundu.