Duyuru

TKDK BAŞKANI KALENDER’DEN AKSARAY VE NEVŞEHİR ZİYARETİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender, Aksaray ve Nevşehir’de incelemelerde bulundu.

TKDK Aksaray İl Koordinatörü Metin Alp Altınsoy, Kalender’e il genelinde bugüne kadar hayata geçen yatırımlar ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kalender, hizmet binasında teknik incelemelerde bulundu ve personelle bir araya gelerek Kurumun hedefleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Aksaray’daki çalışmalarını tamamlayan Başkan Kalender daha sonra Nevşehir’e hareket etti. Kalender’e, TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin sunum yapıldı. İncelemelerinin ardından çalışanlarla da buluşan Kalender, Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) II Programı 3. başvuru çağrı ilanı kapsamındaki proje başvuru ve kabullerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Son olarak Nevşehir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Okan Yılmaz’ı ziyaret eden Başkan Kalender, hibelerin Nevşehir’de etkin kullanımı için yapılacak çalışmalara ilişkin görüşlerini paylaştı. 

Paylaş: