TKDK BAŞKANI KALENDER’DEN ERZURUM VE ERZİNCAN’A ZİYARET

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender Erzurum ve Erzincan’da bir dizi çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

İlk olarak Erzurum İl Koordinatörlüğünde incelemelerde bulunan Kalender, İl Koordinatörü Atilla Özlü ve koordinatörlük personeliyle bir araya geldi. Kurumsal faaliyetlerin işleyişi hakkında bilgiler alan Kalender, kadro alan kurum çalışanlarına da hayırlı olsun temennisini iletti. Erzurum ilinde yapılacak yatırımların önem arz ettiğini vurgulayan Kalender, kurum personelinin azami gayretinin farkında olduğunu belirterek teşekkür etti. TKDK olarak daha çok çalışarak daha çok yatırımın ülke ekonomisine kazandırılması için gayret edilmesi gerektiğinin altını çizen Kalender, kırsal kalkınmada üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getireceklerini söyledi.

İl Koordinatörlüğünü ziyaretinin ardından Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne geçen Kalender, burada İl Müdürü Osman Akar’ı ziyaret ederek TKDK hibelerinin Erzurum’da etkin kullanımı için yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Erzurum’da gerçekleşen görüşmelerin ardında Erzincan’a geçen Başkan Kalender, burada da İl Koordinatörü Metin Bektaş ve koordinatörlük çalışanlarıyla bir araya geldi. Başkan Kalender, IPARD yatırımlarının Erzincan’da daha da artırılması için yapılacak çalışmaların konu edildiği toplantıda, bölge ekonomisine katkı sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi için Sn Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın talimatları doğrultusunda atılacak adımlar konusunda bilgiler verdi.

İl Koordinatörlüğündeki çalışmalarını tamamlayan Kalender daha sonra Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Murat Şahin’i makamında ziyaret etti. Kalender, IPARD destekleriyle hayata geçen projelerin Erzincan’a katkılarına vurgu yaparak, kırsalın kalkınması için yürüttükleri çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade etti.