Duyuru

TKDK BAŞKANI KALENDER'DEN MUŞ, AĞRI VE VAN ZİYARETİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender, Muş, Ağrı ve Van’a çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi.

Kalender, TKDK Muş İl Koordinatörü Beytullah Uygur'u ziyaret ederek, devam eden Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı (IPARD) II Programı 3. çağrı ilanına ilişkin il genelinde yürütülen tanıtım çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra toplantı salonunda çalışanlarla buluşan Kalender, Kurumun hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu ve personelin taleplerini dinledi.

Kalender, Muş İl Gıda, Tarı m ve Hayvancılık Müdürü Ergün Çolakoğlu’nu da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Kalender, Muş ziyaretinin ardından TKDK Ağrı İl Koordinatörü Murat Keskin ile Muş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Kenan Engin’i ziyaret ederek, ilin tarımsal potansiyeli ve IPARD hibelerinin daha etkin kullanılabilmesi konularında değerlendirmelerde bulundu.

Son olarak Van’a geçen Kalender, TKDK Van İl Koordinatörü İbrahim Başak ile Van İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Görentaş’la görüştü.

Kalender, ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, çok yetkin bir kadroya sahip olduklarını ve bu sayede Türkiye’ye önemli yatırımların kazandırıldığını söyledi. TKDK ailesi olarak destek verilen 42 ilde kırsal kalkınmaya ve Türkiye’nin gelişmesine katkılarının artarak devam edeceğini belirten Kalender, ‘’Amacımız, karlı ve sürdürülebilir yatırımları ülkemize kazandırarak ekonomik kalkınmayı desteklemek. Kurum olarak her zaman üretici ve çiftçinin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu kalkınma hamlesine büyük bir özveriyle katkı sağlayan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kalender, Muş, Ağrı ve Van’daki çalışmaları yakından takip ettiklerini ve bölgeye desteklerinin süreceğini sözlerine ekledi.

 

 

Paylaş: