TKDK’DA BAYRAMLAŞMA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda (TKDK), Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

TKDK Başkan Vekili Hakan Kalender, Dursun Çolak Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, ülke olarak bir bayrama daha erişmenin mutluluk ve heyecanının yaşandığını söyledi.

Bayramların, milli birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı ve hissedildiği günlerden olduğunu ifade eden Kalender, şöyle konuştu:

“Ümit ediyorum ki ailelerinizle güzel bir bayram geçirmişsinizdir. Ben de hepinizin geçmiş Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Ülke olarak önemli günlerden geçiyoruz. Tarihte de çeşitli sıkıntılarla karşılaşan ülkemiz, bu badireleri milletimizin birlik ve dayanışma ruhuyla atlatmıştır. Bunun son örneği 15 Temmuz’da yaşandı, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve dik duruşuyla milletimiz elele vererek demokrasimize sahip çıktı.”

Kalender, TKDK’nın Türkiye’nin kalkınması için faaliyet alanındaki 42 ilde önemli çalışmalar yaptığını dile getirdi.

Bu illerin tamamını ziyaret ederek birçok tesisi yerinde incelediğini anımsatan Kalender, çeşitli sektörlerde başarılı yatırımların yapıldığına işaret etti.

Kalender, TKDK’nın kuruluşundan bugüne kadar verdiği hibelerle yaklaşık 9 milyar liralık yatırımın gerçekleştirildiğini aktararak, bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Konuşmanın ardından Kalender, mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı.